Дизайн ландшафту в китайському стилі
Китайський сад не має чіткого критерію за розмірами. Кому-то хочеться оформити невелику ділянку, а хтось розуміє красу тільки величезній території. Але в кожному з них має бути присутня природна гармонія і легкість, коли кожна деталь в саду повинна чітко відповідати загальній концепції, але при цьому не виділятися і не кидатися в очі. Це головна умова оформлення ландшафту в китайському стилі.
Ландшафтный дизайн в Киеве на сайте https://uhod.ua/ вы можете заказать и специалисты учтут все ваши пожелания.
Ще однією характеристикою китайського ландшафту повинно стати повна відсутність стрижених під лінієчку газонів і дерев: все повинно зовні нагадувати природний шедевр. І лише досвідчений садівник здогадається, дивлячись на все буйство фарб, що тут трудився чоловік. Краса китайського саду полягає в його природності. І не кожному дизайнеру або садівникові вдається повною мірою реалізувати все задумане і при цьому залишитися в форматі китайської філософії.
Основні складові китайського ландшафту
вода
Ставок або озеро виступають базовими елементами саду в китайському стилі. Присутність цього елемента є обов'язковим, а всі наступні складові архітектурного виконання лише доповнюють його. На відміну від водою поєднуються лотоси (колір не має значення), а на суші нехай ростуть півонії . Останніх китайці називають «царями» всіх кольорів, тому півонії особливо шануються в Піднебесній. З огляду на статус рослини, йому підбирають та відповідних супутників. Ними можуть бути різні сорти троянд і шипшина. Ідеальними парами китайська філософія вважає бегонію і хризантему, камелії і сливу. Ці комбінації в ландшафтному китайському дизайні будуть особливо доречними.
зелені рослини
Без зелені створити китайський ландшафт неможливо. Особливо багато уваги приділяється багатовіковим деревам, які перетворюються на справжні місцеві визначні пам'ятки. Щоб домогтися максимального ефекту від китайської філософії, потрібно вибирати верби і камелії, сосни і персики, сливи і магнолії.
Натуральне каміння
Цей елемент ідеально підходить для створення всіляких гірок. Їх або практично ховають, або виставляють максимально напоказ. Зовсім необов'язково оточувати кам'яні елементи зеленню: вони самі по собі вже вважаються «живими». Стародавні китайські філософи навіть радили «слухати» камені, які передають життєву мудрість тим, хто зможе її почути.