Про ремонт квартир

Цю тему багато обговорюють на різних форумах по ремонту квартир. Всі дають один одному поради. Де правда, а де вигадка зрозуміти не завжди просто. Одні люди слухають і роблять правильно, інші вважають, що з нами ні чого схожого, що пишуть на форумах по ремонту квартир, не відбудеться. Що ж вибір завжди залишається за Вами. Ми постараємося викласти інформацію неупереджено, максимально близько до реальних проблем ремонтних та оздоблювальних робіт.

Швидко і зручно купити авіаквитки онлайн ви можете на нашому сайті.

На сьогоднішній день на ринку працюють три основні сили, що виробляють обробно-будівельні роботи:

Любителі-одинаки.

організовані бригади

Будівельні фірми.

Розглянемо всіх по порядку, починаючи з любителів-одинаків. Чим ви ризикуєте, звертаючись до цих людей для проведення ремонту? Ну по-перше, після отримання авансу можна просто не побачити цю людину, телефон може не відповідати, а можна почути - абонент тимчасово не обслуговується. Друге, якщо людина і з'явився у вас на квартирі, то пропрацювавши деякий час, після отримання грошей, може просто піти в запій або виїхати через сімейні обставини в інше місто, чи не доробивши роботу. В цьому випадку ви залишаєтеся біля розбитого корита, яке повинен склеювати хтось інший, а це нерви, сили, здоров'я і час, який буде вкрадено у вашого відпустки. Знайти людину, яка буде доробляти роботу, що залишилася, буде нелегко, тому що обсяг може бути маленьким і це буде не цікаво не кому або запросять великі гроші, пояснивши це тим, що потрібно переробка. Плюс, зіпсований матеріал, який нині коштує не дешево. Ось і підрахуйте, скільки може піти часу і коштів на проведення ремонту. Статті в ГК Росії теж немає, по якій можна за вище сказане залучити до відповідальності не чесної людини.

Тепер подивимося на іншу категорію - організовані бригади. Тут варіантів ще більше. Бригади з дружніх республік (Молдова, Україна, Узбекистан) складають чималу частку робочої сили на будівельному ринку, плюс громадяни Росії.

Всіх їх об'єднує одне бажання, зробити швидше і звалити додому або на інший об'єкт. Як зробити, з чого робити їх особливо не хвилює, сьогодні тут завтра там і шукай вітру в полі. Гарантій що завтра ні чого не відвалиться - немає. Потім форма договору з ними, як правило, усна або записана на папері тільки кінцеві цифри. Ви думаєте, що господар становища ви, коли хочу, вижену і можу не доплатити. Почасти це так, люди ці багато в чому безправні, але і ви стаєте залежним від них. Ваш ремонт, десь на середині шляху, а то і ближче до кінця, може, не сподобається. Тут не так, тут треба підмазати, там стінка крива, плитка почала відвалюватися і кухня не входить. У цей момент більша частина грошей заплачена, і ви вимагаєте переробити які не сподобалися роботи. Стаття ваших сімейних витрат на ремонт квартири вже перевиконано. А у відповідь почуєте, що ми і так дешево працюємо, платите за переробку гроші, а це працювати не будемо. І йдуть, кинувши роботу, інструмент. А вам треба шукати заміну на переробку, що значно дорожче, плюс додатковий матеріал. Окремо хочеться сказати про електромонтажні роботи і водопостачання. 

Довіривши ці роботи бригаді, можна зіткнутися з серйозними проблемами в майбутньому. Ви дали гроші на закупівлю матеріалу з водопостачання та каналізації, куди вони йдуть купувати, звичайно, на ринок, де повно всяких підробок, плюс бажання отримати економію. І через якийсь час, кран водопостачання може лопнути і затопити сусідів з дорогим ремонтом. Або електропроводка, може почати замикати і виведе з ладу побутову техніку. Звернутися в цей момент вам буде не куди. Бригада вже далеко, а як і де прокладена проводка знають тільки вони. Тому, ці роботи краще доручити фірмам, які мають, досвід роботи, що дає гарантію на свою роботу, з постійним фактичною адресою. Не хочеться робити поганий прогноз, на той випадок якщо ви виберете тих, про кого йшлося раніше. Якщо бригаду або майстри рекомендують знайомі, у яких все пройшло гладко, то чому б і ні. Вирішувати доведеться вам.

Тепер добралися до самої останньої категорії - будівельні фірми. Відкриваєте журнал з рекламою - очі розбігаються від кількості оголошень. Одні великі в половину сторінки, інші менше, в десять разів. Виникає питання, кого вибрати?

Кому дзвонити, з ким почати переговори. Помилково вважають, що менше оголошення, тим дешевше. На цю тему написано багато статей і коментарів. Ваш перше питання, скільки коштує квадратний метр ремонту, не знаходить правильної відповіді. Або вам скажуть свідомо занижену суму або дадуть відповідь, що треба дивитися квартиру. У другому випадку, фірма буде без умовно права. Як можна визначити вартість ремонту, не бачачи об'єкта. Це абсурд. Занижену вартість вам скажуть для того, що б запросили їх на огляд квартири, а далі вам красиво пояснять, чому вартість квадратного метра сказаного по телефону відрізняється від реальної вартості. На ринку давно склалися ціни на ті чи інші послуги і поверьте- чудес не буває. Дорожчає все: послуги, матеріали, транспортні витрати. Фірма несе витрати, які не має бригада; оренда офісу, реклама, податки, зарплата персоналу, і т.д. В результаті ціна робіт у організації вище, ніж у бригади. І якщо вам пропонує фірма дуже дешево - стережіться, тут і ховається підступ. Швидше за все поставлять працювати на об'єкт (вашу квартиру або котедж) НЕ кваліфікованих робітників, куплять не якісний матеріал, можливо порушення технологій. Все це, звичайно, позначиться не відразу. Рік, півтора, такий ремонт простоїть, а потім почнуться проблеми, а гарантія вже скінчилася. Переробка потребують окремих коштів, іноді не менше, ніж було витрачено раніше. Інший момент, який хотілося відзначити, це кошторис, яку вам запропонують підписати. Кошторис повинен містити крім вартості робіт, ще вартість всіх чорнових матеріалів, необхідних для ремонту. Не можна погоджуватися на те, що тут не все, решта по факту. Цей факт може завести далеко за ту статтю бюджету, який був запланований раніше. Перервати цей процес не можливо, ви приходите на об'єкт, а матеріалу дійсно немає, і ні чого не залишається, як дати необхідну суму для продовження робіт. Важко визначити за кошторисом, що входить, а що ні в чорновий матеріал, тому необхідний перелік матеріалів придбаних замовником, який робиться окремим додаток до договору. Інший аспект питання, це терміни виконання договору по ремонту квартири. Тут ситуація виглядає наступним чином: існує технологія процесів, які міняти не можна. Крім послідовності виконання робіт значення має час між операціями. Наприклад, цементно-піщана стяжка сохне 28 днів, якщо на неї раніше покласти паркетну дошку або фанеру для укладання паркету, то по закінченню деякого часу поверхня покриття порушиться. Стики розійдуться, і вид буде зіпсований. Також інтервали між нанесенням шарів шпаклівки, не висох один шар, наклали другий, матеріал може не висохнути і відвалитися.

Якість матеріалу залежить від виробника, дорожче матеріал - краще якість ремонту. Тому не варто погоджуватися на короткі терміни, які фірма може запропонувати, для того щоб заманити вас. Краще вибрати щось середнє між пропозиціями. Звичайно, потрібно враховувати особливості вашої квартири, якщо це новий будинок вільного планування то, з урахуванням зведення стін, штукатурки, пристрої стель, сантехнічних та електромонтажних робіт термін виконання робіт чи може менше п'яти, шести місяців. Для такої квартири необхідний дизайн - проект, без нього точно, якісно, вчасно завершити ремонт не вдасться. Якщо це стандартний панельний будинок, то термін може бути зменшений в залежності від площі квартири, до двох, трьох місяців. Ще один момент це якість виконуваних робіт по ремонту квартири або котеджу. У статтях про СНиП по ремонту сказано, які показники робіт можна вимагати від будівельної фірми. Висновки робити належить вам, ми постаралися викласти тільки не які проблеми ремонту. Бажаємо всім удачі і швидкого новосілля.

Бетонные лотки

Про ремонт квартир

Ремонт офісів