Як вибрати проект будинку?
Будівництво власного будинку – це важливий крок у житті будь-якої людини. І особливо складні рішення завжди доводиться приймати на початку на етапі проектування. Адже від проекту залежатиме те, в якому будинку ви житимете наступні роки. На початковому етапі вам потрібно буде визначитися з усіма основними параметрами будинку, які потім кардинально змінити не вдасться. І саме тому вибір типового проекту часто супроводжується з великими сумнівами і нерішучістю. Ви починаєте метатися від одного проекту до іншого і остаточно заплутуєтеся в тому, який будинок ви хочете.
Предлагаем Креативное оформление интерьера коттеджа выгодно и доступно.
Щоб допомогти вам у виборі проекту вашого майбутнього будинку, ми підготували для вас цю статтю, в якій докладно розповімо про всі нюанси та параметри на які варто звертати при виборі будинку.
Підбираємо проект будинку під ділянку
Замовляти проект ми рекомендуємо вже після того, як ви купили, або, принаймні, визначилися з ділянкою. Це допоможе вам точно зрозуміти габарити будинку, особливості будівництва та уникнути неприємних сюрпризів. Від ділянки може залежати фундамент, також можливість провести інженерні комунікації (газ, електрика).
Не варто забувати про частини світла і про те, як щодо них буде розташований будинок. Вихід на терасу, вітальня, їдальня бажано розміщувати із сонячного боку, щоб у будинку було більше тепла та затишку.
Якщо крім основного будинку на ділянці плануються інші будівлі: лазня, альтанка, сад, гараж і т.д., то рекомендуємо перед замовленням проекту спочатку визначитися з їх розташуванням. Це може вплинути на габарити будинку, його площу та краще заздалегідь бачити всю картинку, ніж потім жертвувати чимось.
Вибираємо матеріал для майбутнього будинку
Після того, як ви визначилися з розмірами, площею та розташуванням будинку на вашій ділянці, можна перейти до вибору матеріалу. На сьогоднішній день на ринку є безліч різноманітних матеріалів, з яких можна звести приватний будинок.
Якщо ви плануєте збудувати будинок для постійного проживання, то вам підійдуть проекти будинків із цегли, газобетону, бетонного моноліту. Трохи рідше, але також використовується дерево та каркасна технологія.
Якщо ви плануєте побудувати будинок для дачі і не збираєтеся жити в ньому цілий рік, то краще використовувати дерево (брус чи колоду) або каркас.
Також, варто враховувати, що дерев'яні будинки вважаються екологічно безпечнішими, у той час як цегляні та бетонні будинки краще захищені від пожеж.
Якщо ви вибрали будинок у нашому каталозі, який підходить вам за всіма параметрами, крім матеріалу, ми зможемо його адаптувати під потрібний матеріал.
Вибираємо поверховість будинку
Найбільш популярним вважається будинок середнього метражу з одним поверхом та житловою мансардою. Нижче розглянемо особливості інших популярних варіантів проектів будинків.
Проекти одноповерхових будинків
Одноповерховий будинок вважається оптимальним варіантом, якщо в ньому житимуть люди похилого віку або інваліди. Недоліком є необхідність більшої ділянки. Як правило, будівництво одноповерхового будинку коштує дорожче, ніж будівництво будинку з мансардою такої ж площі. Це обумовлено збільшеною площею фундаменту та даху.
Проекти будинків з житловою мансардою
Планування будинків з мансардою найчастіше передбачає вітальню та кухню на першому поверсі, а спальні на другому поверсі. Таке рішення вважається найбільш універсальним та дозволяє значно заощадити площу ділянки. Однак, будинок з мансардою може виявитися незручним для людей похилого віку. З додаткових недоліків можна виділити складність облаштування мансардного поверху через скоси даху.
Проекти двоповерхових будинків
За функціональними перевагами двоповерховий будинок аналогічний дому з житловою мансардою, в ньому не буде проблем зі скосами даху. Однак будинок з повноцінним другим поверхом буде дорожчим у будівництві, ніж будинок аналогічної площі з мансардним поверхом.
Інші проекти будинків
Існують також будинки з цоколем, триповерхові, чотириповерхові і т.д. Такі будинки є менш популярними і підбираються вже за вашими уподобаннями.