Утеплення будинку зовні

Заміський будинок повинен бути теплим і затишним, щоб власнику було комфортно жити в ньому цілий рік. Більшою мірою це залежить від температури в приміщеннях. Встановлена система опалення вирішить тільки частину питання. Конструкції будівлі повинні мати здатність зберігати тепло всередині його.

Экологическое утепление домов Украина, вы можете заказать по выгодной цене.

Необхідність утеплити будинок виникає при проектуванні нового будинку або додаткового утеплення наявної споруди, що знаходиться у власності давно або недавно придбаної. При утепленні будинку виникає два питання: утеплювати всередині або зовні і чим краще це робити?

Тому в статті розберемося, чим краще утеплити будинок зовні і чому це вигідніше, і познайомимося з технічними характеристиками утеплювачів.

Чому потрібно зовнішнє утеплення, а не внутрішньо

Стіни є основним джерелом витоку тепла, через них йде до 30%. Залежно від її товщини, матеріалу і кількості тріщин в стіні будинок здатний зберігати тепло чи ні. Однак всередині або зовні краще розміщувати утеплювач для стін ?

Зовнішнє утеплення дає певні переваги в порівнянні з внутрішнім:

зберігається корисна внутрішня площа простору, відведеного під житло;

стіни і фундамент не навантажені додатковою вагою;

утеплювач виконує не тільки свою пряму функцію, але і є декоративною обробкою фасаду будинку;

зовнішнє утеплення не дозволяє стінам промерзати або просочуватися вологою від пара, захищає від температурних перепадів, що відбувається при внутрішньому. За рахунок цього будівлю довше протримається в робочому стані;

теплоізоляція служить одночасно і звукоізоляцією.

Більш наочно зрозуміти переваги, якщо утеплити будинок зовні своїми руками, допоможе поняття «точка роси» - температура, яка дозволяє випадати конденсату.

Ця точка розташовується всередині стіни або зовні, а конкретне місце залежить від характеристик стіни, товщини шарів матеріалів стіновий конструкції, температури всередині і зовні і рівня вологості. Однак нюанс в тому, що навіть ніяк не утеплені стіна дасть більш оптимальне положення цієї точки, ніж утеплена зсередини і тільки. Правильно обраний утеплювач для конкретного матеріалу стіни з певною товщиною дозволить дати правильне місце цій точці - зовні.

Але найголовніша причина, по якій утеплення стін здійснюється зовні, а не зсередини, це будівельні нормативи СП 23-101-2004. Відповідно до них внутрішнє утеплення допускається у виняткових випадках:

особливості фасаду роблять зовнішні роботи неможливими з технічної точки зору;

будівля належить до пам'яток архітектури .

У цьому випадку дозволяється внутрішнє утеплення, але за умови створення паронепроникного шару.

При виборі матеріалу для утеплення будинку зовні краще вибирати такий, який відповідає таким вимогам:

стійкий до усадки, до механічних пошкоджень, до ультрафіолетових променів;

довговічний;

легко монтується . Важливо, щоб утеплювач швидко фіксувався, для монтажу не потрібно багато інструментів, а кількість додаткових робіт повинно бути мінімальним;

що не піддається впливу комах і мікроорганізмів;

екологічний;

стійкий до займання;

здатний регулювати мікроклімат в приміщенні .

Що стосується технічних характеристик, найважливішими є три з них:

теплопровідність . Показує здатність утеплювача до проведення або утримування повітря. Чим нижче показник, тим вище теплоізоляційні властивості утеплювача вище і тим тонше шар достатній для результату. В живих умовах теплопровідність виявляється набагато вище, ніж в лабораторних сухих;

паропроникність і гігроскопічність . Показує, скільки випарів проходить через шар утеплювача;

щільність матеріалу . Впливає на теплопровідність і міцність матеріалу, від цієї величини можна зрозуміти, наскільки утеплювач утяжелит будинок.

Всі матеріали для утеплення, які застосовуються в приватному будівництві будинків, діляться на чотири основні групи:

волокнисті;

полімерні;

засипні ( в наші дні для утеплення використовуються дуже рідко );

рідкі.

Эффективная безопасность

Особенности силиконов

Утеплитель кнауф

Утеплення фасадів у Луцьку

Утеплення фасаду будинку