Будівництво теплиці
Теплиця являє собою спеціальну конструкцію, основною функцією якої є створення сприятливого клімату для того, щоб вирощувати овочеві і ягідні культури, а так само квіткові та декоративні рослини.
Вы можете Скачать кс 1.6 прям сейчас.
Будувати теплицю потрібно в такому місці, де вона буде добре висвітлюватися протягом усього дня, так як перенести теплицю в інше місце потім буде проблематично. Розмір теплиці залежить від розміру ділянки, наявності будівельних матеріалів і сил для будівництва.
Розрізняють два види теплиць: саморобна і промислова.
Промислову теплицю можна замовити в інтернеті або купити в спеціальному магазині. Такі теплиці відрізняються практичністю і простотою збірки. Вони місткі, мають різні розміри і можуть включати в себе додаткову систему поливу, вентиляції та освітлення. Крім того, промислові теплиці відрізняються міцністю і довговічністю і будуть чудово вписуватися в ландшафт будь-якої ділянки.
Ще одним важливим моментом на користь промислової теплиці з полікарбонату є простота збірки і легкість конструкції. На зиму її можна розбирати, і тоді теплиця буде служити довше. Відмінність саморобної теплиці від промислової полягає в тому, що для будівництва саморобної теплиці підійдуть абсолютно різні матеріали.
Залежно від сезону теплиці бувають зимовими, літніми і всесезоннимі.
У літніх теплицях відсутнє опалення, так як вони призначені для накопичення тепла в денний час, щоб вночі рослини не замерзли. Для будівництва цих теплиць не потрібен фундамент, каркас споруджується з будь-яких доступних матеріалів, а кроющими матеріалами можуть бути поліетиленова плівка, віконні рами, або стільниковий полікарбонат від виробника, який останнім часом користується великою популярністю.
У зимових теплицях, призначених для використання в холодну пору року, є опалювальна система, освітлення, а стіни добре утеплені. Будуються такі теплиці в основному з використанням бруса. З боку вони виглядають як землянки, тобто з землі видно тільки дах, яку рекомендується засклити.
Виготовлення всесезонних теплиць займає більше часу, так як у них є фундамент і міцний металевий каркас для того, щоб витримувати всі капризи погоди. Криють такі теплиці склом.
При спорудженні будь теплиці велика увага приділяється даху. Можна виділити три види дахів: арочна, односхилий і двосхилий.
Арочні теплиці дозволяють рівномірно розсіювати сонячне світло, економити матеріал і опади з такого даху скочуються, не затримуючись. Однак зробити каркас для такої теплиці самостійно дуже складно. Тому аркову теплицю простіше купити в магазині.
Односхилі теплиці в основному прилаштовують до будь-якого господарського приміщення, при цьому відбувається економія на матеріалах. Однак через велику площі ската сніг з даху буде сходити повільно і якщо вчасно його не очищують, може постраждати теплиця.
Двосхилий теплиця є найпопулярнішою і часто респонденти користуються послугами, так як легко будується, добре висвітлюється, завдяки трикутної даху візуально збільшується простір і до того ж такий дах спокійно витримує опади.