Бетонування монолітних конструкцій в опалубці в зимових умовах

Заливка монолітних конструкцій бетоном при середньодобовій температурі навколишнього середовища нижче +5 ° C і мінімальної - 0 ° C повинна виконуватися при створенні оптимальних умов для його твердіння. Для збереження тепла в бетоні після його укладання утеплюється опалубка перекриттів , зводяться огорожі для її захисту від вітру, а неопалубленних поверхні монолітних конструкцій накривають тепло- і гідроізоляційними матеріалами. Крім цього, використовують різні методики для прискорення процесу твердіння бетону шляхом нагрівання поверхні опалубки або безпосередньо розчину, а також за допомогою спеціальних хімічних добавок.

Профессиональное Монолитное бетонирование по выгодной цене.

Навіщо необхідно нагрівати бетон в зимовий час

При мінімальних плюсових температурах процес затвердіння бетону істотно сповільнюється. А при мінусових показниках температури навколишнього повітря вільна вода, яка не вступила в реакцію із цементною сумішшю, взагалі замерзає. І звичайна опалубка стін , опалубка перекриттів або опалубка колон не зможе запобігти цьому процесу, якщо бетон ще не набрав потрібної марочної міцності. При нормальних умовах (+15 ° C і вологе середовище) для цього необхідно 28 днів.

Перетворюючись на лід, вода збільшується в об'ємі і руйнує структуру ще недостатньо застиглої суміші. Навесні або під час відлиги бетон «розморозиться» і процес його твердіння знову продовжиться. Але зміни в його структурі залишаться, і вони будуть негативно позначатися на міцності монолітних конструкцій. Вони можуть погіршитися майже на 30%, що обов'язково позначиться на довговічності і надійності споруд.

Способи обігріву бетонної суміші при зведенні монолітних конструкцій

Щоб якість зимового бетонування було високим, використовують різні способи створення оптимальних температурних умов для застигання бетонної суміші. До них відносяться безобогревному технології (при температурі до -15 ° C): термос (утеплення опалубки і укладання бетону, розігрітого до 50 - 70 градусів), застосування прискорювачів твердіння бетону, а також пластифицирующих і протиморозних комплексних добавок. Набір достатньої міцності в цьому випадку досягається за рахунок внутрішніх запасів тепла в бетоні.

Однак найбільш ефективними є способи обробки бетонної суміші шляхом подачі до неї тепла ззовні після укладання і ущільнення:

пристрій, що гріє опалубки;

інфрачервоний обігрів;

індукційний нагрів;

використання нагрівальних проводів типу ПНСВ.

Застосування таких способів нагріву плюс оренда опалубки стін , перекриттів і колон дає можливість виконувати монолітні роботи без проблем і втрати якості навіть в сорокаградусний мороз.

Обігрів бетону за допомогою дроту ПНСВ

Контактний спосіб нагріву бетонної суміші є сьогодні одним з найпопулярніших і доступних. Він заснований на здатності спеціальних марок проводів, закладених в бетонну суміш і розігріваються за допомогою електричного струму, передавати або поширювати тепло в навколишнє середовище. Найвища ефективність обігріву досягається при використанні проводів марки ПНСВ зі сталевими жилами оцинкованими жилами круглого перетину 1,2 - 3,0 мм, які покриті шаром ізоляції з поліетилену або ПВХ пластикату.

Проводи повинні розміщуватися в самому бетоні і не виступати з нього, а також не торкатися до деталей опалубки . На нагрівальні елементи подається низька напруга, але при великій силі струму. Їх електроживлення здійснюється через понижуючі трансформаторні підстанції. Це дає можливість регулювати напругу і, відповідно, змінювати теплову потужність, яку виділяють дроти, в залежності від температури навколишнього середовища.

Кількість нагрівальних елементів і крок укладання розраховується заздалегідь і залежить від обсягу і марки бетону, а також марки самого проводу. Наприклад, для прогріву 1 м³ бетонної суміші буде потрібно приблизно 60 метрів кабелю ПСНВ-1,2. Такий спосіб прогріву може застосовуватися при температурі повітря від -25 ° C до -50 ° C. Максимальна температура нагріву кабелю не повинна перевищувати +80 ° C. 

Роскошь и качество: обновите интерьер с помощью цветного стекла

Аккумуляторная дисковая пила - будущее в ваших руках

Головні відмінності професійного і побутового інструменту

Особливості заміського будівництва на крутих схилах

Подготовка к кладке стен и расчет количества материалов