Особливості заміського будівництва на крутих схилах

Кожна людина, яка хоч раз стикався з заміським будівництвом, знає, що дуже важливим кроком є вибір ділянки. Від характеру рельєфу місцевості залежить ні багато ні мало складність майбутніх робіт, а також їх вартість. Але якщо вам дісталася ділянка, абсолютно не схожий на рівнину, впадати у відчай зовсім не варто. Якщо розпорядитися ним з розумом, то він з легкістю може послужити вам добру службу.

На сайт ссылка где вы узнаете как защитить себя от неправомерных действий хозяев арендуемой квартиры.

Як розраховується ухил?

Говорячи «рельєф», зазвичай розуміють будову поверхні, тобто сукупність її схилів, низин, долин, ярів, пагорбів і плато. Будь рельєф визначається ухилом - зміною висоти поверхні. Ухил вимірюється у відсотках або в частках. Так, наприклад, підйому на 20 метрів при переміщенні на 100 метрів по діагоналі буде відповідати ухил 20% або 0.2 в частковому співвідношенні. Залежно від цього параметра ухили можуть бути крутими (20% і більше), середніми (від 8 до 20%) і малими (3-8%). Ділянки, ухил грунту на яких не перевищує 3%, вважаються рівними і найкраще підходять для заміського будівництва, так як не вимагають ніяких додаткових процедур з вирівнювання (можна обійтися лише незначною підсипанням ґрунту). Але про такі ділянки мова в нашій статті зі зрозумілих причин йти не буде.

Класифікація ухилів

Отже, якщо ухил малий (від 3 до 8%) , на ньому цілком можна здійснювати будівництво будинків з цегли без підвалу. Можливо, при ухилі понад 5% знадобиться здійснити підсипку грунту з підгірської частини, але на цьому адаптація майданчика до будівництва будинку закінчиться.

Будівництво заміського будинку на середньому ухилі

Якщо ухил середній (від 8 до 20%) , нерівність грунту можна використовувати, спорудивши невеликий цокольний поверх, вирізавши частину грунтового масиву. Якщо з боку схилу можна побудувати під'їзд, то кращим рішенням з архітектурної точки зору буде будівництво гаража. Але слід мати на увазі, що при такому рішенні необхідно забезпечити стін хорошу гідроізоляцію в місцях їх контакту з грунтом. Для цього на зовнішню частину фундаменту наносять гідроізолюючий шар з руберойду, гудрону і інших матеріалів. Якщо ділянку під будівництво будинку відрізняється підвищеною вологістю, можна постелити шар додаткової ізоляції під фундаментну плиту ще до заливки самого фундаменту.

У разі якщо ухил перевищує 20% , заміське будівництво може здійснюватися тільки за спеціально розробленим проектом. При складанні такого проекту завдання архітектора полягає в тому, щоб перетворити незручності схилу в його гідності, не порушивши при цьому міцнісні характеристики будівлі. Так, наприклад, при будівництві багатоповерхових і багатоярусних будинків можна створювати в приміщенні окремі блоки з власними входами, що дуже зручно. Це можуть бути гостьові кімнати, літні кухні, гаражі, майстерні.

При будівництві будинків на складному грунті ділянку найчастіше розбивається на кілька вирівняних майданчиків. Всі елементи будівлі зводять на горизонтальних поверхнях, ширина яких і визначає розмір майбутніх будівель.

Уже при ухилі 12% будівництво заміського будинку краще здійснювати на терасах. Так він зможе бути не тільки стійким, але і багатоярусним, що дуже зручно. На різних рівнях можуть бути розміщені спальні, альтанки, тренажерні зали, а також всілякі зони відпочинку.

Якщо перепад рельєфу значний (16% і більше), підпірні стіни слід будувати таким чином, щоб вертикальні шви цегли або каменів не збігалися в суміжних рядах. Це поліпшить несучу здатність стін і додасть будинку велику міцність. Як матеріал для будівництва несучих стін крім цегли можна використовувати камені, брус, валуни або бетонні плити.

Вибір місця розташування будинку

Будівництво заміського будинку на схилі перевищує 20%

Правильне вписування будівлі в місцевість - запорука його гармонійного поєднання з ландшафтом. А зробити це можна двома способами: зі зміною існуючого на ділянці рельєфу і без нього. Якщо будівництво заміського будинку проводиться без зміни ландшафту, то доведеться добре пристосувати підземну і цокольну частину будівлі до нестандартних рельєфним умовам. Якщо ж обраний варіант зі зміною ландшафту, то слід заздалегідь підготуватися до великого обсягу земляних робіт, а також до ретельного планування.

Технічні особливості будівництва будинку на схилі

При будівництві будинку на ділянці зі складним рельєфом більшість архітекторів сходяться на думці, що вибирати слід саме піднесене місце на ділянці. Пояснюється такий вибір рядом причин:

Будинки, розташовані нижче верхньої межі пагорба, виступають в ролі перепони на шляху руху потоків холодного повітря, що призводить до його застою і утворення так званого холодного кишені. В такому кишені температура може бути на 8-10 ° C нижче, ніж в околицях.

Будівництво будинку на верхній точці схилу дозволяє найкращим чином вирішити проблему відведення води, досить гостро стоїть для територій зі складним рельєфом. Якщо будинок стоїть в найвищій точці, організувати стік вод природним чином набагато простіше, ніж у випадку, якби будівля розташовувалося в низині.

Внизу схилу часто накопичується волога від опадів, що випали, в результаті чого грунт заболачівается, створюючи серйозні проблеми для зведення фундаменту.

Ще один важливий момент стосується тепло- і гідроізоляції будинку, так як частково будівля буде «зарито» в схил. Якщо знехтувати цим аспектом, на стінах будинку може утворюватися конденсат, що не кращим чином позначиться на обробці будівлі і може привести навіть до утворення цвілі. Крім тепло- і гідроізоляції проблему допоможе вирішити обладнання будинку хорошою системою вентиляції, адже, по суті, частина будівлі не буде мати можливості природного вентилювання.

водозниження

При будівництві будинків з цегли (а також з інших важких матеріалів) на ділянках зі складним рельєфом необхідно приділяти особливу увагу звертайте на рівні грунтових вод, а також особливостям залягання ґрунтів. Щоб знизити негативний вплив підземних вод на грунт в ряді випадків доводиться вдаватися до штучного водопониження.

З метою водопониження використовують такі пристрої:

пластові дренажі;

галерейні дренажі;

дренажі трубчастого і беструбчатого типу;

закриті дренажі;

відкриті канави і траншеї;

водознижувальних свердловини.

Особливості промислової вентиляції

Проект промислового будівництва: студія MAKHNO

Особливості та переваги пустотних плит

Особливості професійних електромонтажних робіт