Повірка або заміна теплолічильників
Повірка або заміна теплолічильників. Що вибрати? Що таке міжповірочний інтервал лічильника теплової енергії, що таке первинна і чергова перевірка, яким чином поверяются лічильники тепла і що вигідніше: Повірка чи Заміна лічильника теплової енергії? Повірка теплолічильників. Як перевіряють індивідуальні лічильники тепла?
Приклад проливний повірочної установки, з індивідуальними приладами обліку тепла
На відміну від індивідуальних лічильників води, які можна повірити за допомогою переносної повірочної установки, лічильники тепла можна повірити лише на стаціонарній проливний установці в метрологічної лабораторії. До Ваших послуг повірка лічильників тепла з демонтажем в лабораторії на стаціонарній проливній установці за доступною та не дорогою ціною.
Якщо лічильники води можна повірити не знімаючи з труби, прямо у вас вдома, то лічильники тепла необхідно знімати.
Більш того, вартість повірки теплолічильників значно дорожче ніж вартість повірки лічильників води, так як технологічно це більш складний процес.
Додайте до собівартості повірки лічильника теплової енергії вартість демонтажу і вартість монтажу приладу обліку і ви отримаєте вартість, порівнянну з вартістю нового лічильника.
Але це ще не все:
У лічильника тепла є елемент живлення, батарейка. Батарейка як правило розрахована на трохи більший термін ніж один міжповірочний інтервал.
Тобто ви можете повірити прилад обліку, він пройде перевірку, буде встановлений назад, а потім несподівано перестане відображати дані.
А елемент живлення в теплолічильниках змінюється тільки в спеціалізованих організаціях, в побутових умовах його поміняти неможливо.
Крім цього враховуйте, що прилад обліку може пройти перевірку, а може і не пройти.
Прилади обліку, встановлені в багатоквартирних будинках, встановлювалися забудовником.
У гонитві за оптимізацією витрат на будівництво забудовники закуповували найдоступніші прилади обліку, не замислюючись про те, як вони будуть проходити перевірку, і взагалі, що буде з лічильниками через 6 років.
Звідси і якість приладів обліку. У деяких будинках можна зустріти навіть прилади обліку з пластиковим корпусом, замість латунного, які взагалі не підлягають повірці.
Є ще один нюанс: якщо ви вибираєте перевірку - прилад обліку повинен бути повірений у міжопалювальний період, щоб не довелося проводити перерахунок за опалення за час, поки прилад обліку перебував на повірку. Крім того, якщо ви повіряти теплосчетчик в опалювальний період - на його місце потрібно поставити проставки, щоб квартира не залишилася без тепла. Як правило повірка лічильника теплової енергії займає 2-3 тижні.
Так що якщо ви вибираєте перевірку приладу обліку, то, крім того що перевірка вийде за вартістю такої ж, якщо не дорожче ніж заміна приладу обліку, сам лічильник може перевірку і не пройти, тоді доведеться заплатити і за повірку та за заміну приладу обліку.