Підбір кожухотрубного теплообмінника

Вибір кожухотрубного теплообмінника для конкретного виробничого або господарського об'єкта повинен бути заснований на інженерних розрахунках. При підборі апарату враховуються експлуатаційні умови, енергоефективність та специфіка робочого процесу.

Купити кожухотрубные теплообменники ви можете на сайті компанії за вигідною ціною.

Технічно грамотний підбір кожухотрубного теплообмінника - основа безперебійної роботи обладнання, яке повинно функціонувати без перевитрати енергії і підвищених теплових втрат. Найважливішим показником ефективності інженерної системи є високий коефіцієнт теплопередачі кожухотрубного теплообмінника.

Вибрати оптимальну конструкцію для конкретного виробничого циклу досить складно, оскільки на ринок поставляється велика кількість модифікацій апаратів, кожен з яких розрахований на певні експлуатаційні умови. Сучасні теплообмінники кожухотрубні , представлені в каталозі виробників, відрізняються і технічним пристроєм, і габаритами, і типами під'єднання, і принципом дії.

Конструкційні особливості кожухотрубних теплообмінників

Апарати безперервної дії можуть бути:

одноходовой;

дво-, і багатоходовими;

з жорстко закріпленими гратами;

з перегородками у внутрішньому просторі;

з плаваючою нижньої чи верхньої голівкою;

з лінзовим компенсатором;

з температурними компенсаторами;

з U-подібними трубами;

Труби в решітках можуть розміщуватися по коридорному типу, по концентричних колах, по вершинах трикутника (з рівними сторонами). Апарати також розрізняються діаметром корпусу, довжиною труб, кількістю трубок в пучках, площею поверхні, що нагрівається і розміром прохідного перерізу (міжтрубному простору і трубок). Деякі види кожухотрубних теплообмінників призначені для роботи з агресивними рідинами, інші - з чистими або щодо забрудненими середовищами.

Маркування кожухотрубних теплообмінників містить основні відомості про конструкцію і області застосування апарату (Т- універсальні, К-конденсатори, І-випарники, Х- холодильники). Друга літера вказує на особливості конструкційного виконання (наприклад, Н-труби закріплені в нерухомих решітках, П- плаваюча головка і т.д.). Третій символ - розташування апарату (Г горизонтальне, В-вертикальне). Далі наводиться інформація про робочих параметрах, експлуатаційних умовах.

Критерії вибір обладнання

Підбір і виробництво теплообмінника ґрунтується на технічних розрахунках. Визначивши необхідний конструктивний тип обладнання (водо-водяні або пароводяні кожухотрубні теплообмінники ), необхідно скласти схему для отримання теплового балансу рекуператора. Вихідними даними є:

початкові показники температурних середовищ (нагрівається і передає тепло);

тиск в системі;

характеристики теплоносія (теплопровідність, питома щільність, в'язкість і ін.);

кінцева температура робочих середовищ.

На підставі даних розраховується теплова потужність поверхню нагріву, після чого вибирається рекуператор, відповідний отриманим параметрам. Всі технічні показники обладнання вказані в ГОСТ кожухотрубних теплообмінників.

Уточнений розрахунок обладнання заснований на інженерному аналізі, що допомагає визначити, наскільки обґрунтованим є вибір. Розраховується коефіцієнт запасу міцності, ККД теплообмінника кожухотрубного в умовах зміни навантаження (наприклад, при збоях в роботі насосної системі), необхідність застосування компенсатора температурних змін, інші важливі характеристики.

Фахівці нашого підприємства надають послуги з інженерних і конструкторських розрахунків, на підставі яких можна безпомилково вибрати оптимальні види теплообмінників для конкретного об'єкта промисловості або сфери комунального господарства. Правильний вибір рекуператора є головною гарантією енергоефективного функціонування технічного комплексу.

Преимущества домов из газобетона

Уборка Коттеджей После Ремонта

Отопление Загородного Дома Без Газа

Недорогие кухонные смесители осени 2020